İletişim: 0452 424 24 00 | E-mail: info@harbitur.com
Tarih: 21 Ara 2019 - 22 Ara 2019
Ücret: 550TL%18 : 450

TİFLİS TURU (1 Gece konaklamalı)

HARBİ TUR 0452 424 24 00
MARJANİSVİLİ – NARİKALA KALESİ – KUTSAL DAĞ –KÜKÜRT HAMAMLARI – ESKİ TİFLİS – SAMEBA KİLİSESİ – GORİ

1. CUMA/ GECE YOLCULUĞU
Siz saygıdeğer misafirlerimiz ile Akşam saatlerin de Ünye’de Fatsa’da Ordu’ da buluşuyor Komşu devlet Gürcistan’ın başkenti Tiflis’e yolculuğumuza başlıyoruz. Yolda vereceğimiz molalar ve Sarp Sınır Kapısındaki giriş işlemlerimizin ardından gece yolculuğumuza Batum, Kutaisi ve Gori üzerinden devam ediyoruz.

2 GÜN / TİFLİS ŞEHİR TURU
Sabah saatlerinde 4.yy Hristiyanlığın kabul yeri olan ve Mtkvari ile Aragvi Nehirlerinin birleştiği yerde kurulmuş olan antik başkent Mtsheta’ya gidiyoruz. Eski evler arasında yapacağımız yürüyüşün ardından UNESCO tarafından koruma altına alınmış olan Svetitskhoveli Kilisesini geziyor, Mtsheta’dan ayrılıyor hemen yanı başındaki Tiflis’e ulaşıyoruz. Eğer otelimizdeki odalarımız müsait ise kısa bir dinlenme molası veriyoruz. Molanın ardından Mtkhvari nehrini takip ederek Eski Tiflis’e iniyoruz. M.Ö. 12 yy. dayanan gürcü tarihini rehberimizden dinliyor, gezimize Sülfür Hamamları ile başlıyoruz. Mtkhvari nehri eşliğinde Narikala Kalesi, Metekhi Kilisesini, şehrin kurucusu Kral Vakhtang Gorgasali’nin Heykelini görüyoruz. Şehri izleyeceğimiz Kutsal Dağ “Mtatsminda” tepesinden Tiflis’i görüyor, cafeler sokağı olarak bilinen Sheridı gezerek St. George’un altın heykelinin bulunduğu Özgürlük Meydanında fotoğraf çekimlerimizi tamamlıyoruz. Gezimize Rustaveli caddesinde Parlamento, Posta, Opera ve Filarmoni binalarını gördükten sonra, öğle yemeğimizi alıyoruz. Avlabari yakınlarında Ortadoğu’nun en büyük dini yapısı olan St.Trinity (SAMEBA) Katedrali’ni görmeye gidiyoruz. Tiflis şehrini başka bir açıdan görme fırsatını bulduğumuz katedrali ile çevresindeki gezimizi sonlandırıyor otelimize dönüyor, dinleniyoruz. Akşam yemeğimizi restoranımızda alıyor serbest zaman sonrasında konaklayacağımız otelimize dönüyoruz. TİFLİS

3. GÜN / ANTİK BAŞKENT KUTAİSİ – GORİ STALİN MÜZESİ – BATUM
Otelimizde alacağımız kahvaltının sonrasında Tiflis’ten ayrılıyor, 1879 yılında Gori şehrinde doğan 1922 ile 1953 yılları arasında SSCB lideri olan ve gerçek adı İoseb Cugaşvili yani Rusçada çelik anlamına gelen lakabı ile STALİN in doğduğu Gori’de 3 bölümden oluşan Stalin’in Evi, Ana Bina Müze’sini geziyor, Stalin’in Vagonunu görüyoruz. Gori’den ayrılıyor Khashuri üzerinden antik dönem krallığı Kolhetti’in başkenti, Homeros’un Argonotların varmayı amaçladıkları şehir diye bahsettiği Kutaisi’ye (AİAS) ulaşıyoruz. Öğle yemeğimizi aldıktan sonra Batum’u panoramik olarak izliyor, Türkiye’ye giriş için Sarp Sınır Kapısındaki işlemlerimizi tamamlıyoruz. Gece saatlerinde ORDU’ya ulaşıyor, bir başka Harbi Tur gezisinde görüşmek dileği ile sizlerden ayrılıyoruz.

ÜCRETİMİZE DÂHİL OLANLAR
– Tiflis’de 4* Otelde 1 Gece Konaklama
Otelde Alınacak 1 Sabah Kahvaltısı
– 2 Gün Profesyonel Rehberlik Hizmeti ( Gürcistan’da Türkçe)
– Program’da Belirtilen Gezi ve Ziyaretler